..: Továrna na absolutno :.. 3. Design webu - Továrna na absolutno
Harry Potter
Sherlock BBC
Tvorba
Uživatelské menu
Odběr
Přihlašte se k odběru novinek na email.

Vyhledávání
Návštěvnost
Kategorie: Designy webu

3. Design webu

Třetí webový design těchto stránek.
Řeknu vám, s tímhle jsem si vážně dala. Já musím být masochista, jinak to nevidím. Nejenže jsem si vymyslela složitější grafické prvky k nastavení, ale hromadu "zbytečných" doplňků. S kódováním, grafickým jamalalicha patlala, úpravou na redakčního systému (skripty, php), úpravou textů a nově rozloženého menu, jsem nad touto obří potvorou strávila zhruba přes 80 hodin čistého času. Opravdu doslova a do písmene přes 80 hodin čistého času. Začalo to někdy v prosinci před svátky a k dnešnímu dni snad už konečně dokonáno.

Téma Sherlocka bylo pro mě víceméně jasné. Zbytek byl spíš hraní si s photoshopem. Tímto děkuji skvělé televizi BBC one za jejich photoshooty ze seriálu.
Rubrika: Designy webu

Není to vyloženě můj styl. Obvykle nemívám velká záhlaví a snažím se vždy dost šetřit místo, ale u této fotografie holt člověk nechtěl moc krást na velikosti, protože si zaslouží být viděna. Zbytek jsem doplácala asi spíš omylem laugh.  A asi poprvé v životě mám na nějakém svém webu takhle roztáhlý layout. K mému překvapení mi to nevadí tolik, jak bych čekala. Navíc nemám ráda žlutou a odstíny do růžova. Takže proč si to nedat na web, že, aby se mi to po takové práci po týdnu zase zhnusilo laugh. Ačkoliv uznávám, že ty tmavé odstíny to přijatelně tlumí.

 

Budu doufat, že se bude web jevit přehledně, snažila jsem se vám všechny používané odkazy a funkce hodit co nejvíc pod frňák. Jen registraci a odběry novinek teď naleznete na úplném spodu stránky.


Kliknutím na obrázek se vám v novém okně zobrazí plný náhled designu. Jak se vám jeví? Dá se to?


Vydáno: 12.1.2019 19:23 | 
Přečteno: 152x | 
Autor: Blanch
 | Hodnocení:

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Jméno
Kontrola tyto znaky přepište do pole kontrola
Text
  b i u s img code url hr   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

icon , - odpovědět
avatar
Prostě se ti přiznám, že jsem docela líná se do toho webu pouštět. Ono ano, měla bych tam o tolik - tolik! - větší svobodu, nerozčilovala bych se se zbytečnostma (třeba že se musím rozhodnout, jestli nastavím horizontální nebo vertikální opakovací bg..) a reklamama, ale... ono toho času není tolik (to je tak ohraná fráze - hm, a kdy bylo?) nebo spíš - zvolila jsem teď pohodlnost, sednu a píšu. To je to, co potřebuju u sebe více rozvinout, tu motivaci do toho, a sezením celé hodiny nad webem beru trochu jako prokrastinaci. Není to pro mě teď prostě tak důležité. Ale nikdo neříká, že se později, za pár týdnů, měsíců nemůžu rozhodnout konečně se přesunout na vlastní web. Nikde jsem se nikomu neupsala :D myslím, že z blogu budu moct zase odejít, až se na to budu cítit.
A to neznamená, že bych si nevážila všech tvých rad, nad jejichž psaním jsi strávila čas. Mám je poukládané a jen si je pak připomenu, až dojde na věc. :) Děkuju.
icon odpověděl(a)
Blanch
Tak jako to zas naprosto chápu, ne, že ne :D

Ale ten tvůj design na tom blogu je fajnový, líbí se mi ten nádech a zpracování, je takový hravý. Já takové věci dělat prostě neumím.

A zas i chápu, že se ti bude snadněji měnit design, kdykoliv budeš chtít.
Ale počkej, až tě to zase začne štvát. Já se tam taky furt dokola vracím a pořád dokola se rozčiluju, ale nějak mi to nikdy nedá :D
Na moje rady se vyprdni, to zas nebyl žádnej světobornej výčet, nad kterým bych trávila hodiny :D, spíš mě zaskočilo, žes šla zase na blog.cz, ze kterého si myslím původně utekla, ne?

Co vlastně bylo za problém na tom wp? Jen ty komentáře?

Každopádně kdybys pak fakt chtěla v budoucnu jakkoliv pomoct a budu k mání, klidně se ozvi na mail nebo kamkoliv jinam, kde bys mě mohla zastihnout :). Držím palce.
icon odpověděl(a)
avatar
Neutekla jsem z blogu.cz (tentokrát :D - dříve v minulosti ale mnohokrát) ale měla jsem web, na který nikdo nechodil. Vlastně je stále ještě dostupný, ale jeho adresu tajím. :D Ono tehdy jsem tam jen psala a divila se, proč se nikdy nikdo neobjeví, nenapadlo mě třeba někde zanechat svou adresu v komentáři, nebo tak. A tak mě to přestalo bavit, na nějaký ten rok. A ještě předtím jsem měla web s cutenews, který jsi mi ty pomáhala naprogramovat. Ale už je to pěknou řádku let. :D Deset určitě. Chtěla jsem prostě zase něco pohodlného a trochu i s určitým zázemím (i když o jeho kvalitě nemá cenu se v současnosti moc bavit. :D)

Ten problém na WP s komentáři se pak vyřešil, tím, že padaly do složky spamu, kterou jsem tam dříve nemohla najít, ale odešla jsem kvůli dvou věcem - nemohla jsem si tam nastavit vzhled podle sebe, byly tam jen přednastavené šablony, z 80% za nehorázné sumy, a anii ty nevyhovovaly mým představám. A chybělo mi tvořit designy, moc. A pak - měla jsem ve free verzi dostupné jen 3GB pro média, to zadruhé. Už jsem měla takových 40% zaplněných po roce působení tam, brzy bych musela hledat alternativní uložiště...
icon odpověděl(a)
Blanch
Ale ne, já to myslím tak, že v minulosti si mívala blog na blog.cz a stejně si odtamtud odešla. Nebo jsem to na tvém webu blbě pochopila?
Já si jako vybavuju náš rozhovor ohledně webu a cutenews a tak, jen jsem narážela na začátky, ty byly u blog.cz, ne?

Jako dneska už je to vyloženě o tom někde nechat svůj odkaz u komentářů, jak píšeš. Nebo se vnucovat na facebooku (což jsem se už naučila taky dělat a to jsem byla v minulosti strašně proti tomu).
Vždycky třeba, když mi tu (nebo kdekoliv na webu) někdo nechá pod komentářem link, tak se podívám. Jsem až příliš zvědavá na to to neudělat :D a obvykle to bývají i fajn weby, takže jen do toho. Je to prostor, jak si udělat taky reklamu. Věřím, že podobní zvědavci jako já se najdou i mezi čtenáři.
, - odpovědět
avatar
80 hodin?! Musela ses zbláznit.
Taky jsem nad tvorbou designů strávila spousty hodin, snad ještě víc nad jejich následným nastavováním, ale myslím, že do takové míry se to nikdy nevyšplhalo. A on to pak ani nikdo moc neocení... snad jen sám ten člověk, který to tvořil. A tomu se to brzy okouká, většinou. Bohužel. :D
To záhlaví je vskutku na tebe až nezvykle velké. :D A vždycky mě fasicnují tvé abstraktní vzory, nevím, kam na jejich tvorbu jen můžeš chodit. :D každopádně barevná kombinace se mi líbí, moc.
icon odpověděl(a)
Blanch
:D Jo, já se asi zbláznit musela. Ale pravdou je, že značná část způsobilo i naprogramování na samotnej web. Copak nakódovat to do stylu a html, to je ještě v pohodě (teda jen ten základ), to mi zabralo max 5 hodin (plus pár hodin s vychytáváním pixelů pro IE), všehovšudy max 8 hodin, ale třeba ty blbé vlnovečky v záhlaví jsem v photoshopu dělala asi deset hodin :), zbytek layoutu asi dalších deset.
Největší sranda bylo prostě nastavení všeho pro redakční systém a úprava skriptů, článků a obsahu, aby odpovídal.

Jeden den jsem fakt v kuse u toho trávila 13 hodin s přestávkami na záchod :D. Jindy třeba 10 hodin, nebo osm.

Jinak já vím, že to nikdo neocení, doteď mi nikdo na to neřekl ani slovo, ale zas já sama sobě můžu říct: "Ok, udělalas pro to maximum."
Jako perfekcionista si můžu poklepat po ramínku a říct si, že to ujde. Já sama se obvykle totiž nechválím, vždycky mám s něčím problém :D
A máš pravdu. Čekám, že za týden už se mi to bude hnusit :D

Jo, to záhlaví je fakt velké, sama jsem překvapená, že jsem se dostala až do týhle fáze. Ty barvy ale fakt nemám ráda, takže jsem víc překvapená, že se mi "zatím" líbí.
Co se týče těch tvarů... Já ani nevím, nikdy nemám konkrétní představu. Prostě otevřu photoshop, vezmu pero a jedu...

A vůbec, jak jsi na tom s tím svým webem? :). Pořád se ti nechce stěhovat? :)
icon odpověděl(a)
Blanch
Připomínám se jinak, že kdybys fakt chtěla s tím webem pomoct, není problém se ozvat. Ten systém, co jsem zmiňovala, je fakt strašně v pohodě a tvůj design - ať už jakkoliv nastavený a rozvržený - na něj bude sedět, věř mi.


Nejnovější komentáře
Autorovo tklivé usebrání aneb attention whore vrací úder - Ja k te... Zaslal/a: Ester  •  Čas: 1.10.2019 19:47
15. Počítej do patnácti - A mne t... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 24.9.2019 2:06
15. Počítej do patnácti - No, zač... Zaslal/a: Miona  •  Čas: 23.9.2019 14:59
14. Čtrnácté pokolení - nezbav... Zaslal/a: Miona  •  Čas: 23.9.2019 14:38
Status Quo: 3. kapitola - Právě p... Zaslal/a: Tabby  •  Čas: 20.9.2019 12:18
Voldemortova nešťastná láska - Upřímně... Zaslal/a: Tabby  •  Čas: 20.9.2019 12:04
Voldemortova nešťastná láska - Trvalo ... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 12.9.2019 15:52
Status Quo: 3. kapitola - Já mysl... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 12.9.2019 15:51

Více komentářů...
Obsah těchto stránek není vhodný pro osoby mladší 18 let. Texty mohou být příliš explicitní.
Dodržujte prosím pravidla webu.
Obrázky ze záhlaví jsou oficiálními photoshooty herců Toma Feltona a Daniela Radcliffa, které jsou volně k využití.