..: Továrna na absolutno :.. KČNTNŽ - 7. kapitola - Továrna na absolutno
Kategorie: Kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou

KČNTNŽ - 7. kapitola

Název povídky: Kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou
Fandom: Sherlock BBC
Rubrika: Kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou
Postavy: Sherlock Holmes, John Watson, Irene Adlerová
Pár: John/Sherlock - jak jinak
Žánr:pre-slash, slash
Námět: Série krátkých na sebe navazujících kapitol, které zpracovávají témata z Patoložčiny VÝZVY.
Slova autorky: Vzala jsem si na paškál téma žárlivosti a rivality. Aneb kdo s koho.
Téma: Zapomenutá schůzka

 

 

 

Zapomenutá schůzka

 

Naprostá bomba.

Zasraný sluníčko skoro ve středu blankytné oblohy, příjemné teplo, prozpěvující ptáci, zeleň okolo v rozkvětu. Den jako stvořený pro romantickou vycházku s dominou s lesbickými sklony. Jako by nemohl být další z těch protivných deštivých dnů. Zrovna teď, když John stojí na štěrkovém rozcestí s Irene Adlerovou a už dobrých dvacet minut na sebe zírají, zatímco Sherlock Holmes se neobtěžuje dorazit.

Kdyby pršelo, aspoň by mohl použít výmluvu o nevhodném počasí a ve slušnosti se vytratit z jejího zorného pole, ale takhle tu jen stojí pod dotěrným a pobaveným pohledem brunety a snaží se tvářit, že je mu to vlastně jedno.

Na druhou stranu, Sherlockova nepřítomnost v něm vyvolává jistější pocit a sebevědomí. Teď může té ženské říct, co si opravdu myslí a neudělat ze sebe před svým přítelem absolutního vola. Vůbec se nezamyslí nad tím, proč ho vyvádí z míry, že by si o něm Sherlock mohl myslet, že je vůl. Ta myšlenka mu proletí hlavou jen na pár vteřin a hned nepozorovaně zmizí.

 

 

„Je opravdu nádherně, viďte,“ nakonec to ticho prolomí ona a přičichne si k narůžovělé květině na nejbližším stromu.

John se se svou averzí k ní netajil ani včera, takže nevidí důvod to dělat dnes.  "Oba dva víme, že jste nepřijela, abyste tady obdivovala magnólie a posekanou trávu, o co vám jde?"

Ireniny bílé zuby se objeví v kontrastu s rudou rtěnkou. "Ale doktore, snad nežárlíte?"

"Já? Cože?! Absolutně ne, jste vážně šílená."

"Možná. Šílená dostatečně na to, abych navštívila pana Holmese, když dostanu chuť."

"Jako by to byla náhoda, přečetla jste si to na mém blogu."

"Ale nikdo vás nenutil to tam psát, že ne?" nadhodí Adlerová a pročísne si nehty své precizně sčesané vlasy. Nakloní zvědavě přitom hlavu, jako by ta otázka obsahovala ještě nějaký podtext.

"Nevěděl jsem, že čtete můj blog,“ odkašle si John.

"Vlastně ani ne, doktore. Ale pan Holmes psal, že se nudí a zajímalo mě, co to způsobilo. Tak jsem trochu zapátrala a váš blog je proslulý."

John se asi na dvě vteřiny zatváří, jako by snědl zvláště kyselý citrón, ale o pár úderů srdce později mu něco dochází, "Počkejte, Sherlock vám psal?"

"Ano, poslal mi SMS."

"Tohle už jste předtím říkala, že jo?" doktor se zarazí při vrzpomínce na jejich setkání v baru. "Sherlock Holmes vám napsal zprávu. Ten Sherlock, který vaše zprávy celé měsíce ignoroval. Tento Sherlock vám odpověděl? Když celou tu dobu, kdy... Ale..."

„Vlastně neodpovídal na mou zprávu. Ozval se sám od sebe,“ Adlerová vytahuje mobil ze své malé kapesní kabelky a vyhledá na něm zprávu, kterou si zobrazí a ukáže Johnovi. Stojí tam: Nuda.

Byla pár dní stará.

 

John chvíli na telefon zírá. To je vše? Nic víc? Prostě nuda? Napíše jí nuda a ona to vezme jako pozvánku? Zatímco on na svůj blog shodou okolností napíše, kde přesně se budou vyskytovat dva dny poté, co jí Sherlock pošle zprávu po měsících mlčení a ignorace?

John nevěří na náhody a začne mu pár věcí docházet. Jeho tvář se pročistí a Irene se usmívá od ucha k uchu.

 

Vybaví si Sherlocka, který nikdy Adlerové neodepisuje, Sherlocka, pro kterého slovo nuda znamená výzva. Nuda v jeho řeči znamená něco jako – udělej s tím něco. On chtěl po Irene, aby něco udělala. A ona to udělala přesně, jak předpokládal. Přečetla si blog a přijela. Přečetla si článek, kde se John na Sherlockovo doporučení zmiňuje o zdejších památkách. O zdejší krajině a architektuře, jak mu opakovaně s entuziasmem detektiv opakoval do takové míry, že se John jeho nadšením doslova nakazil. Takovým nadšením, že neodolal a napsal to veřejně na svůj blog, aby takříkajíc nečekaným hostům postrčil zeměpisné souřadnice.

Naplánoval za ně zdejší výlet za případem, který byl stěží dostatečně důležitý pro Sherlocka natolik, aby se sem obtěžoval jet. Nebyla to ani šestka. Ale on jel. Daleko z milovaného Londýna.

 

Sherlock Holmes tohle celé plánoval. Tahal s figurkami na šachovnici, jak byla potřeba. Hraje tu svoji malou hru a John absolutně nechápe, co je jejím cílem. A cítí se zneužitý a podvedený, protože Sherlock s ním jedná jako s kusem hadru.

 

Ten prevít! On zkrátka věděl, jak se všechno odehraje, jak kdo zareaguje. Předpokládal chování všech zúčastněných ve svém scénáři, vydedukoval následné situace.

 

„Ten zmetek!“ prohlásí nahlas John a Irene Adlerová vypadá, že ví přesně, co se mu honí hlavou. „Vy jste to věděla, že ano?!“

„Jestli se mě ptáte na to, zda jsem to s ním nějak konzultovala, tak vůbec, doktore Watsone. Ale nejsem tak hloupá, abych nepochopila, že je v tom něco víc než pouhá nuda. Jak jste si sám teď jistě odvodil, ta zpráva byla pozvánka. Věděl, že neodmítnu. Já jsem věděla, že on to ví. Proč bych to dělala, je to zábava.“

„Pro vás je všechno zábava.“

„Jste roztomilý, když žárlíte.“

„Už jednou jsem vám řekl, že nežárlím. Já a Sherlock nejsme a nikdy jsme nebyli pár.“

„Vážně, Johne? A proč vás tedy má přítomnost tak rozčiluje? Co vaše noha?“

„Tohle je zbytečná ztráta času. Tak mi řekněte, o co tady jde…“

„Ale doktore, já přece nejsem ta správná osoba, které byste se na to měl ptát.“

„Vy víte, o co jde, že ano?“

„Možná. Možná ne.“

„Jste mi neskutečně protivná.“

Irene teatrálně zakroutí boky a pobaveně se zasměje. „Opravdu jste rozkošný.“

 

John to vzdá. O pár kroků se vzdálí a zhluboka se nadechne. Potřebuje chvíli pro sebe, potřebuje vstřebat, že je zase součástí něčeho, aniž by s tím souhlasil. O co sakra tomu Sherlockovi jde?

 


Vydáno: 3.4.2019 2:25 | 
Přečteno: 343x | 
Autor: Blanch
 | Hodnocení:

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
avatar
Johne stojíš si na vedení. 2
icon odpověděl(a)
Blanch
Pozoruje, ale nevidí :D
, ... odpovědět
avatar
O co tomu Sherlockovi jde... Vždyť to Ta žena řekla! Jde mu o tebe, milý Johne... ;) pravděpodobně tě chce dostrkat do stavu, kdy si konečně přiznáš to, co my všichni už dávno víme 5
Díky moc, Blanch!
icon odpověděl(a)
Blanch
:D
Helsl na Ao3 furt duma, co za tim vezi a jestli uz to nejaky ctenar uhadl. Rikala jsem ji, ze jsem to v podstate vykecala v uvodu, neni to nic slozityho a nema nad tim prilis dumat :)

Myslim, ze tohle snad nikoho neprekvapuje.


Nejnovější komentáře
Vše o světě omegaverse - Jo, ona... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 23.10.2020 19:28
Vše o světě omegaverse - Přišla ... Zaslal/a: Kris  •  Čas: 23.10.2020 18:09
1. A jako Azkaban - To znám... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 9.10.2020 21:05
1. A jako Azkaban - :D Jako... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 9.10.2020 21:02
1. A jako Azkaban - Přidává... Zaslal/a: Miona  •  Čas: 9.10.2020 15:46

Více komentářů...Statistiky se započítávají zhruba od roku 2009.Pokud chcete, aby vám chodily novinky webu na e-mail, přihlašte se k odběru!
Stačí zadat pouze adresu.


Jméno
Text
icon :) Zrovna další díl opravuju, takže během dneška by měl vyjít, jen nevím, v kolik hodin to stihnu přidat, nejspíš k večeru, ale je to jen odhad.
my chceme Pretty woman, prosím prosím
Ahoj, kdy zase bude novy dil Pretty woman?
icon Pardon, ja opravdu netouzim po tom, aby to nekdo cetl v tyhle forme :)
No taaak, to mi nemůžeš udělat :( Zbývá mi pár kapitol :(
Já si před chvílí říkala že jsi to nejspíš smazala, protože mi to nešlo zobrazit...
icon No, ono to tam hlavne cele neni, ja to tusim skryla, aby to nikdo necetl :D
Nejde o nic, co by bylo nesnesitelné nebo iritující. Takže pohoda :) :D
icon Ten blogovy nedoporucuji cist, je tam hromada chyb, silena stylistika :D, ale chapu, ze clovek to skrze zvedavost kolikrat ignoruje.
Tak jsem hledala hlouběji a našla tvůj blog, kde to všechno máš. Opravdu moc děkuji za kvalitně propracovaný příběh.
To naprosto chápu. Navíc, nemohla jsem kvůli tomu spát, protože jsem byla hrozně zvědavá...
icon se vratim za tyden z dovolene. Takze proto dokoncena, ale trinactkou to nekonci.
icon Linn: i kdyz ti to ukouslo konec komentare, chapu, kam smerujes. PW je povidka, co jsem dopsala pred lety, ma 68 kapitol. Nevlozila jsem vsechny, protoze jsem se rozhodla udelat korekturu a beta-read. Mam v planu denne vlozit aspon jeden dil, jakmile s...
icon Domco, Emalion, Ginger: mockrat dekuji. Ruby: jeste nevim, WP pro me neni stezejni a beru ho spis jako ulet.
Zdravím. Měla bych dotaz, který se týká tvého příběhu "Pretty Woman". Když jsem ji četla na Wattpadu, úplně mi vyrazila dech... Ale, jelikož mi přišla nedokončená, podívala jsem se na tvoje stránky, jestli tady je příběh dokončený. U statusu je přímo n...
Muzu se zeptat? Pridas vsechny povidky i na wattpad? Divala jsem se, ze tu mas i nejake, co jsem jeste necetla a na wp si je muzu pridat do knihovny. Diky za odpoved. Mej se krasne.
patříš mezi moje oblíbené autory !
Ahojky. Našla jsem tě přes wattpad a musim řict že to tu máš moc hezke a vidim že i hodně povidek co jsem nečetla. Jinak moc hezky píšeš ! Je vidět že už máš něco za sebou. Doufám, že toho ještě hodně napíšeš. Ještě jsem nečetla všechno, ale už teď
Taky nestačim koukat. Fakt moc hezke to tu máš. Hlavně povídky.
<3 uzasny web
n
icon nakopnou a motivují ;)
icon psát, že nevím, kde začít :D, takže nechci nic konkrétního slibovat. Něco brzy přibude, ale co mi zrovna trkne do oka, to je druhá věc... Ještě jednou díky za to, že jsi trpělivý. Jsem ráda, žes dal vědět, i když nepíše komentáře, autora takové vzkazy ...
icon Zdravím, Davide, děkuji ti za milá slova a trochu té motivace :), poslušně hlásím, že PC je v pořádku a připraven ke spolupráci, a já se zrovna vrátila z dvoutýdenní dovolené a třeasu se na to, až zase sednu k wordu, ale je toho tolik, co bych chtěla p...
Moc komentare nepisu, protoze sem bohuzel liny, ale chci abys vedela, ze sem chodim skoro denne, abych se presvedcil jestli prece jen nahodou neni neco noveho. Drzim palce! Ses fakt skvela!
Vim, ze si mela nejake potize, Blanch. Ale muzu sezeptat, jak natom ted jsi? Dockame se brzy nejakych kapitol? Strasnese tesim naPavouci sit i na Status Quo! Nechci vubec na tebe tlacit, jen me to zajima, protoze jsem nateseny! Pises skvele. Moc koment...
icon Uhm, snad co nejdrive. Potrebuji dodelat jeden vetsi projekt, a pak uz konecne bude vic prilezitosti a casu :)
Kdy bude zase Pavouci sit?
icon Hodila jsem pro všechny případy do sekce HP kapitolovek text s odkazy, najdeš to případně tam ;)
icon na ty povídky, které jsou teda ale v hrozné podobě a neopravené tak, jak byly před lety. A nejde tam přidávat komentáře.
icon Pokud myslíš v sekci tvorby HP, tak ty, které nejsou žlutě, nemají odkaz (záměrně), nejsou tady ještě vložené. Pracuji na jejich korektuře. Ale když si najedeš do sekce PROFILY, najdeš tam odkaz na můj starý blog nebo slash web, jsou tam staré odkazy n...
Máš tam některé povídky dopsané ale nemůžu se na ně dostat.
icon Davide: diky moc za podporu ;), Drarry psat urcite budu, je to moje srdcovka a jsem rada, ze se libi.
icon Keiji: No, aktivne se moc rict neda no :D, ale tak ja jsem par let mela pauzu taky, psala spis pro sebe, jen mi to webovani a vykecavani proste chybelo :). Jako tytam jsou ty stary casy, kdy to slo vsechno snaz, ted je to narocnejsi :). Davide: diky mo...
*v hlavě rodí dál. (Nevím, jestli se ten zbytek věty umazal, nebo je to někde schované :D)
Máš můj obrovský obdiv, že stále dokážeš aktivně (ať už si pod tímto slovem člověk představí cokoliv :D) psát. Mně i dalším lidem, které znám a psali často a bavilo je to, se to nějak bloklo a je dost těžké ty ledy prolomit, i když příběhy se v hlavě r...
Hojda. Jsem nadsenej, ze ses vratila, Blanch. Doufam, ze budes zas psat drarry jak driv. Ctu tu novou povidku a vypada bezva. Tesim se na dalsi. Vzdycky jsem mel rad tvoje povidky!
icon Tak já jsem tu měla Harryho Pottera a ani o tom nevím...
Harry Potter
icon Abych tě svou "přehnanou" aktivitou nezklamala :D, ale díky. Budu se snažit.
Skoro neverim svym ocim! Blanch je zpatky?! Blanch je zpatky! Budu se tesit, co vymyslis. Prectu si vsecko!
icon Prosím, pokud máte na mě nějakou prosbu nebo žádost, vkládejte komentáře spíš do Knihy. Kecálek slouží spíš k ptákovinám ;)
Design vytvořila Blanch © 2002 - 2020